گروه کشاورزی دُراج کویر

گروه کشاورزی دراج کویر از نخستین تولید کنندگان پسته ارگانیک در ایران است. تمامی سطح زیر کشت پسته در باغات پسته گروه کشاورزی دراج کویر دارای استانداردهای تولید محصول ارگانیک هستند ودر تمامی مراحل تحت نظارت و بازرسی سازمان های تابعه می باشند .

پسته و محصول تولیدی گروه دراج کویر، ۱۰۰% ارگانیک بوده و از سلامت و استانداردهای کامل برخوردار است.

وب سایت دراج - فروشگاه آنلاین دراج - فروش پسته ارگانیک

پسته دُراج در شرایطی کاشت، برداشت و فراوری میشود که در روند آن هیچگونه استفاده‌ای از سموم شیمیایی و کود های شیمیایی نمیشود و در شرایط کاملا طبیعی و در معرض نور خورشید خشک و فراوری میگردد.

گروه کشاورزی دراج کویر از نخستین تولید کنندگان پسته ارگانیک در ایران است که توانسته گواهی نامه های مربوطه را از بیو اینسپکتای سوئیس دریافت کند.

این مجموعه به عنوان یکی از بزرگترین باغداران کشور دارای ۱۰۰۰ هکتار پسته در مناطق مختلف کشور از جمله ورامین، قم و ساوه میباشد و چندین سال به عنوان باغدار نمونه شناحته شده و هم چنین دارای  یکصد و پنجاه هکتار  باغات کیوی، به، سیب، گردو، بادام، انار، پرتقال و زیتون می باشد.

این شرکت محور فعالیت خودرا در ۲۰ سال گذشته در تولید محصولات کشاورزی و صادرات پسته و ورود ارز به داخل کشور مصوب کرده و به لطف خداوند در این عرصه بسیار موفق بوده و چندین سال به عنوان صادرکننده نمونه شناخته شده است.

این مجموعه توانایی تولید ۷۰۰ تن پسته ارگانیک در سال را دارد.

کشاورزی ارگانیک چیست ؟

تعریف کشاورزی ارگانیک از دیدگاه اتحادیه جهانی جنبش‌های کشاورزی ارگانیک(IFOAM):

کشاورزی ارگانیک یک سیستم تولید است که تداوم سلامت خاک‌ها، اکوسیستم‌ها و مردم را در پی دارد. این شیوه از تولید به جای استفاده از نهاده‌هایی با عوارض جانبی، به فرآیندهای زیست محیطی، تنوع زیستی و چرخه های سازگار با شرایط محلی وابسته است. کشاورزی ارگانیک، سنت، نوآوری و دانش را برای بهره‌مندی از محیط مشترک و ترویج روابط عادلانه و کیفیت مناسب زندگی برای همه دست‌اندرکاران، در هم می‌آمیزد.
در گروه کشاورزی دراج نیز شرایط به همین گونه است و از زمان قبل از کاشت تا مراحل برداشت و فراوری محصول هیچ گونه کود، سموم دفع آفات و قارچکش های شیمیایی استفاده نشده است پس از برداشت نیز این محصولات در شرایط کاملا طبیعی و در معرض نور خورشید خشک و فراوری شده است.

پسته یکی از ده‌ها محصولات کشاورزی در کشور است که تولید آن به صورت ارگانیک آغاز شده است. با وجود آن که مساحت زیرکشت باغ‌های پسته در کشور۴۵۰ هزار هکتار و تولید این باغ‌ها حدود ۳۰۰ هزار تن در سال است.

در این بین پسته و محصول تولیدی گروه دراج کویر، ۱۰۰% ارگانیک بوده و از سلامت و استانداردهای کامل برخوردار است.

افزایش حاصلخیزی خاک، از بین رفتن علف‌های هرز، جلوگیری از فرسایش خاک، نابودی امراض و آفات، استفاده از منابع بیولوژیک مانند حشرات مفید و کود سبز بجای سموم یا کودهای شیمیایی و تولید محصولات سالم از مهم‌ترین مزایای کشت ارگانیک به شمار می‌رود.